1812-471J
Mfr.Part #
1812-471J
Package / Case
2-SMD
Description
FIXED IND 470NH 501MA 800MOHM SM
Fixed Inductors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
3.4mm
Current Rating :
501mA
Test Frequency :
25MHz
Q @ Freq :
30 @ 25MHz
Q Factor :
30
Size / Dimension :
0.126Lx0.126W 3.20mmx3.20mm
Max DC Current :
501mA
Depth :
3.4mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
HTS Code :
Inductance :
470nH
DC Resistance (DCR) :
800mOhm Max
Packing Method :
TR, 7/13 Inch
Tolerance :
±5%
Series :
Material - Core :
Iron
Package / Case :
2-SMD
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Shielding :
Case Code (Metric) :
Frequency - Self Resonant :
190MHz
Height Seated (Max) :
0.190 4.83mm
Datasheets
1812-471J
API Delevan 1812-471J
1812-471J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD