1812-470J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1812-470J
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
2-SMD
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 47NH 870MA 200MOHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Radiation Hardening :
No
Max DC Current :
870mA
Size / Dimension :
0.126Lx0.126W 3.20mmx3.20mm
Series :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn63Pb37)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Number of Terminations :
2
Q @ Freq :
30 @ 50MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
2-SMD
Depth :
3.4mm
Mount :
Surface Mount
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Mounting Type :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e0
Shielding :
No
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Height :
3.4mm
Q Factor :
30
Test Frequency :
50MHz
Number of Pins :
2
Pbfree Code :
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Factory Lead Time :
16 Weeks
DC Resistance (DCR) :
200mOhm Max
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR, 7/13 Inch
Number of Functions :
1
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
HTS Code :
Current Rating :
870mA
Height Seated (Max) :
0.190 4.83mm
Tolerance :
±5%
Published :
Material - Core :
Phenolic
Frequency - Self Resonant :
1GHz
Termination :
SMD/SMT
Inductance :
47nH
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
1812-470J
API Delevan 1812-470J
1812-470J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD