1812-393J
Mfr.Part #
1812-393J
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Description
FIXED IND 39UH 211MA 4.5 OHM SMD
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Q Factor :
50
DC Resistance (DCR) :
4.5Ohm Max
Quality Factor-Min (at L-nom) :
50
Packing Method :
TR, 13 INCH
Frequency - Self Resonant :
10MHz
Tolerance :
±5%
Max DC Current :
211mA
Depth :
3.4mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current Rating :
211mA
Lead Free :
Contains Lead
Inductance :
39μH
Test Frequency :
2.5MHz
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Q @ Freq :
50 @ 2.5MHz
Height :
3.4mm
Material - Core :
Ferrite
Datasheets
1812-393J
API Delevan 1812-393J
1812-393J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD