1812-393H
Mfr.Part #
1812-393H
Description
FIXED IND 39UH 211MA 4.5 OHM SMD
Quality Factor-Min (at L-nom) :
50
Max DC Current :
211mA
Height Seated (Max) :
0.190 4.83mm
Series :
Height :
3.4mm
Depth :
3.4mm
Material - Core :
Ferrite
Current Rating :
211mA
DC Resistance (DCR) :
4.5Ohm Max
Size / Dimension :
0.126Lx0.126W 3.20mmx3.20mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±3%
Inductance :
39μH
Q @ Freq :
50 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant :
10MHz
Packing Method :
TR, 7/13 Inch
Q Factor :
50
Test Frequency :
2.5MHz
Datasheets
1812-393H
API Delevan 1812-393H
1812-393H datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD