1812-391J
Mfr.Part #
1812-391J
Description
FIXED IND 390NH 535MA 700MOHM SM
Inductance :
390nH
Height :
3.4mm
Current Rating :
535mA
Case Code (Metric) :
HTS Code :
Size / Dimension :
0.126Lx0.126W 3.20mmx3.20mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Frequency - Self Resonant :
220MHz
Height Seated (Max) :
0.190 4.83mm
Q Factor :
30
Material - Core :
Iron
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Depth :
3.4mm
Test Frequency :
25MHz
DC Resistance (DCR) :
700mOhm Max
Tolerance :
±5%
Q @ Freq :
30 @ 25MHz
Max DC Current :
535mA
Packing Method :
TR, 7/13 Inch
Datasheets
1812-391J
API Delevan 1812-391J
1812-391J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD