1812-391H
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1812-391H
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
2-SMD
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 390NH 535MA 700MOHM SM
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Terminal Shape :
WRAPAROUND
DC Resistance (DCR) :
700mOhm Max
HTS Code :
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Case Code (Metric) :
Package / Case :
2-SMD
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
Height :
3.4mm
Q Factor :
30
Mounting Type :
Surface Mount
Material - Core :
Iron
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn63Pb37)
JESD-609 Code :
e0
Tolerance :
±3%
Size / Dimension :
0.126Lx0.126W 3.20mmx3.20mm
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Test Frequency :
25MHz
Q @ Freq :
30 @ 25MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency - Self Resonant :
220MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.190 4.83mm
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Current Rating :
535mA
Inductance :
390nH
Mount :
Surface Mount
Published :
Number of Functions :
1
Depth :
3.4mm
Shielding :
yes
Series :
Packing Method :
TR, 13 INCH
Radiation Hardening :
No
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
16 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
No
Max DC Current :
535mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
1812-391H
API Delevan 1812-391H
1812-391H datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD