1812-390J
Mfr.Part #
1812-390J
Package / Case
2-SMD
Description
FIXED IND 39NH 870MA 200MOHM SMD
Size / Dimension :
0.126Lx0.126W 3.20mmx3.20mm
Max DC Current :
870mA
Height :
3.4mm
Q Factor :
30
Height Seated (Max) :
0.190 4.83mm
Package / Case :
2-SMD
Packing Method :
TR, 7/13 Inch
Current Rating :
870mA
Frequency - Self Resonant :
1GHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductance :
39nH
Test Frequency :
50MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Material - Core :
Phenolic
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
No
HTS Code :
Q @ Freq :
30 @ 50MHz
Depth :
3.4mm
Tolerance :
±5%
Shielding :
Number of Pins :
DC Resistance (DCR) :
200mOhm Max
Datasheets
1812-390J
API Delevan 1812-390J
1812-390J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD