1812-334J
Mfr.Part #
1812-334J
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Description
FIXED IND 330UH 120MA 14 OHM SMD
Frequency - Self Resonant :
3.5MHz
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Current Rating :
120mA
Tolerance :
±5%
Case Code (Metric) :
Depth :
3.4mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
Height :
3.4mm
Packing Method :
TR, 13 INCH
Test Frequency :
790kHz
Shielding :
Unshielded
Q @ Freq :
40 @ 790kHz
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Inductance :
330μH
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Q Factor :
40
EAR99
HTS Code :
DC Resistance (DCR) :
14Ohm Max
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Lead Free :
Contains Lead
Max DC Current :
120mA
Datasheets
1812-334J
API Delevan 1812-334J
1812-334J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD