1812-334H
Mfr.Part #
1812-334H
Package / Case
2-SMD
Description
FIXED IND 330UH 120MA 14 OHM SMD
Depth :
3.4mm
Packing Method :
TR, 7/13 Inch
Size / Dimension :
0.126Lx0.126W 3.20mmx3.20mm
Tolerance :
±3%
Number of Pins :
Package / Case :
2-SMD
Frequency - Self Resonant :
3.5MHz
Height :
3.4mm
Test Frequency :
790kHz
Published :
Q @ Freq :
40 @ 790kHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductance :
330μH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Pbfree Code :
DC Resistance (DCR) :
14Ohm Max
Q Factor :
40
Height Seated (Max) :
0.190 4.83mm
Surface Mount
HTS Code :
Max DC Current :
120mA
Current Rating :
120mA
Datasheets
1812-334H
API Delevan 1812-334H
1812-334H datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD