1812-333H
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1812-333H
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
2-SMD
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 33UH 224MA 4 OHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Tolerance :
±3%
Material - Core :
Ferrite
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn63Pb37)
Mount :
Surface Mount
Frequency - Self Resonant :
11MHz
Published :
Shielding :
No
Packing Method :
TR, 7/13 Inch
Current Rating :
224mA
Height Seated (Max) :
0.190 4.83mm
Depth :
3.4mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Q @ Freq :
50 @ 2.5MHz
Factory Lead Time :
16 Weeks
DC Resistance (DCR) :
4Ohm Max
Number of Terminations :
2
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Q Factor :
50
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Quality Factor-Min (at L-nom) :
50
Termination :
SMD/SMT
Number of Pins :
2
Series :
Pbfree Code :
No
Size / Dimension :
0.126Lx0.126W 3.20mmx3.20mm
Height :
3.4mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount
Radiation Hardening :
Test Frequency :
2.5MHz
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Number of Functions :
1
Inductance :
33μH
Package / Case :
2-SMD
ECCN Code :
EAR99
Inductor Application :
RF INDUCTOR
JESD-609 Code :
e0
Max DC Current :
224mA
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
1812-333H
API Delevan 1812-333H
1812-333H datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD