1812-332H
Mfr.Part #
1812-332H
Description
FIXED IND 3.3UH 501MA 800MOHM SM
Material - Core :
Ferrite
Height Seated (Max) :
0.190 4.83mm
Height :
3.4mm
Q Factor :
50
Max DC Current :
501mA
DC Resistance (DCR) :
800mOhm Max
Inductance :
3.3μH
Q @ Freq :
50 @ 7.9MHz
Tolerance :
±3%
Radiation Hardening :
Test Frequency :
7.9MHz
Current Rating :
501mA
Frequency - Self Resonant :
45MHz
Size / Dimension :
0.126Lx0.126W 3.20mmx3.20mm
Depth :
3.4mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
50
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1812-332H
API Delevan 1812-332H
1812-332H datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD