1812-331J
Mfr.Part #
1812-331J
Description
FIXED IND 330NH 604MA 550MOHM SM
Published :
HTS Code :
Inductance :
330nH
Height :
3.4mm
Frequency - Self Resonant :
250MHz
DC Resistance (DCR) :
550mOhm Max
Size / Dimension :
0.126Lx0.126W 3.20mmx3.20mm
Q Factor :
30
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Material - Core :
Iron
Depth :
3.4mm
Tolerance :
±5%
Current Rating :
604mA
Height Seated (Max) :
0.190 4.83mm
Q @ Freq :
30 @ 25MHz
Max DC Current :
604mA
Test Frequency :
25MHz
Datasheets
1812-331J
API Delevan 1812-331J
1812-331J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD