1812-330J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1812-330J
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
2-SMD
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 33NH 1A 150 MOHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Published :
Q @ Freq :
40 @ 50MHz
Terminal Placement :
DUAL ENDED
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Frequency - Self Resonant :
1GHz
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Series :
Depth :
3.4mm
Current Rating :
1A
Pbfree Code :
No
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR, 7/13 Inch
Number of Pins :
2
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Test Frequency :
50MHz
Size / Dimension :
0.126Lx0.126W 3.20mmx3.20mm
Number of Functions :
1
Height Seated (Max) :
0.190 4.83mm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn63Pb37)
Inductance :
33nH
Mounting Type :
Surface Mount
Height :
3.4mm
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Factory Lead Time :
16 Weeks
Max DC Current :
1A
Termination :
SMD/SMT
Shielding :
No
Radiation Hardening :
DC Resistance (DCR) :
150mOhm Max
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Surface Mount
Material - Core :
Phenolic
JESD-609 Code :
e0
Package / Case :
2-SMD
HTS Code :
Tolerance :
±5%
Q Factor :
40
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
1812-330J
API Delevan 1812-330J
1812-330J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD