1812-274H
Mfr.Part #
1812-274H
Package / Case
2-SMD
Description
FIXED IND 270UH 129MA 12 OHM SMD
Frequency - Self Resonant :
4MHz
Height Seated (Max) :
0.190 4.83mm
Tolerance :
±3%
Q Factor :
40
Max DC Current :
129mA
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
Inductance :
270μH
Height :
3.4mm
Q @ Freq :
40 @ 790kHz
Depth :
3.4mm
DC Resistance (DCR) :
12Ohm Max
Current Rating :
129mA
Test Frequency :
790kHz
Packing Method :
TR, 7/13 Inch
Package / Case :
2-SMD
Tin/Lead (Sn63Pb37)
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.126W 3.20mmx3.20mm
Datasheets
1812-274H
API Delevan 1812-274H
1812-274H datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD