1812-271H
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1812-271H
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
2-SMD
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 270NH 668MA 450MOHM SM
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Depth :
3.4mm
Termination :
SMD/SMT
Factory Lead Time :
16 Weeks
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Number of Pins :
2
Q Factor :
30
JESD-609 Code :
e0
Tolerance :
±3%
Pbfree Code :
No
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
Material - Core :
Iron
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max DC Current :
668mA
Test Frequency :
25MHz
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn63Pb37)
HTS Code :
Number of Functions :
1
Shielding :
No
Q @ Freq :
30 @ 25MHz
Packing Method :
TR, 7/13 Inch
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.190 4.83mm
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
DC Resistance (DCR) :
450mOhm Max
Frequency - Self Resonant :
300MHz
Number of Terminations :
2
Published :
Inductance :
270nH
Radiation Hardening :
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.126Lx0.126W 3.20mmx3.20mm
ECCN Code :
EAR99
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
3.4mm
Current Rating :
668mA
Package / Case :
2-SMD
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Datasheets
1812-271H
API Delevan 1812-271H
1812-271H datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD