1812-270J
Mfr.Part #
1812-270J
Package / Case
2-SMD
Description
FIXED IND 27NH 1A 150 MOHM SMD
Size / Dimension :
0.126Lx0.126W 3.20mmx3.20mm
Inductance :
27nH
Height Seated (Max) :
0.190 4.83mm
Frequency - Self Resonant :
1GHz
Q @ Freq :
40 @ 50MHz
HTS Code :
Packing Method :
TR, 7/13 Inch
Max DC Current :
1A
Q Factor :
40
Test Frequency :
50MHz
Height :
3.4mm
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±5%
Depth :
3.4mm
Package / Case :
2-SMD
DC Resistance (DCR) :
150mOhm Max
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Material - Core :
Phenolic
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
Current Rating :
1A
Datasheets
1812-270J
API Delevan 1812-270J
1812-270J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD