1812-224J
Mfr.Part #
1812-224J
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Description
FIXED IND 220UH 142MA 10 OHM SMD
Case Code (Metric) :
Lead Free :
Contains Lead
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max DC Current :
142mA
Current Rating :
142mA
Test Frequency :
790kHz
DC Resistance (DCR) :
10Ohm Max
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Q @ Freq :
40 @ 790kHz
Packing Method :
TR, 13 INCH
Tolerance :
±5%
Q Factor :
40
Height :
3.4mm
Frequency - Self Resonant :
4MHz
Depth :
3.4mm
HTS Code :
Inductance :
220μH
Datasheets
1812-224J
API Delevan 1812-224J
1812-224J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD