1812-224H
Mfr.Part #
1812-224H
Package / Case
2-SMD
Description
FIXED IND 220UH 142MA 10 OHM SMD
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Q @ Freq :
40 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant :
4MHz
Height Seated (Max) :
0.190 4.83mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
Q Factor :
40
Packing Method :
TR, 7/13 Inch
Current Rating :
142mA
DC Resistance (DCR) :
10Ohm Max
Inductance :
220μH
Package / Case :
2-SMD
Depth :
3.4mm
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
HTS Code :
Shielding :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.126Lx0.126W 3.20mmx3.20mm
Max DC Current :
142mA
Test Frequency :
790kHz
Tolerance :
±3%
Height :
3.4mm
Case Code (Metric) :
Datasheets
1812-224H
API Delevan 1812-224H
1812-224H datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD