1812-223J
Mfr.Part #
1812-223J
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Description
FIXED IND 22UH 250MA 3.2 OHM SMD
Height :
3.4mm
Mount :
Surface Mount
Quality Factor-Min (at L-nom) :
50
Q Factor :
50
Max DC Current :
250mA
Depth :
3.4mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packing Method :
TR, 13 INCH
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Test Frequency :
2.5MHz
Q @ Freq :
50 @ 2.5MHz
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Current Rating :
250mA
DC Resistance (DCR) :
3.2Ohm Max
Inductance :
22μH
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Tolerance :
±5%
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn63Pb37)
Frequency - Self Resonant :
13MHz
EAR99
Lead Free :
Contains Lead
Datasheets
1812-223J
API Delevan 1812-223J
1812-223J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD