1812-223H
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1812-223H
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
2-SMD
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 22UH 250MA 3.2 OHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Case Code (Metric) :
Series :
Q @ Freq :
50 @ 2.5MHz
Q Factor :
50
Material - Core :
Ferrite
Height Seated (Max) :
0.190 4.83mm
Height :
3.4mm
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Depth :
3.4mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Functions :
1
Termination :
SMD/SMT
Number of Terminations :
2
Shielding :
yes
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±3%
Radiation Hardening :
No
Pbfree Code :
No
Packing Method :
TR, 13 INCH
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Size / Dimension :
0.126Lx0.126W 3.20mmx3.20mm
Inductance :
22μH
Max DC Current :
250mA
Factory Lead Time :
16 Weeks
DC Resistance (DCR) :
3.2Ohm Max
Test Frequency :
2.5MHz
Published :
Package / Case :
2-SMD
Frequency - Self Resonant :
13MHz
Current Rating :
250mA
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Construction :
Chip
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Placement :
DUAL ENDED
JESD-609 Code :
e0
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Datasheets
1812-223H
API Delevan 1812-223H
1812-223H datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD