1812-222H
Mfr.Part #
1812-222H
Description
FIXED IND 2.2UH 535MA 700MOHM SM
Inductance :
2.2μH
Series :
Tolerance :
±3%
Quality Factor-Min (at L-nom) :
50
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Max DC Current :
535mA
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Current Rating :
535mA
Frequency - Self Resonant :
55MHz
Height :
3.4mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.126W 3.20mmx3.20mm
Depth :
3.4mm
Material - Core :
Ferrite
Q @ Freq :
50 @ 7.9MHz
Q Factor :
50
Height Seated (Max) :
0.190 4.83mm
DC Resistance (DCR) :
700mOhm Max
Test Frequency :
7.9MHz
Datasheets
1812-222H
API Delevan 1812-222H
1812-222H datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD