1812-221J
Mfr.Part #
1812-221J
Description
FIXED IND 220NH 708MA 400MOHM SM
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.190 4.83mm
Number of Pins :
Current Rating :
708mA
Q Factor :
30
Height :
3.4mm
Frequency - Self Resonant :
350MHz
Tolerance :
±5%
Max DC Current :
708mA
Material - Core :
Iron
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
DC Resistance (DCR) :
400mOhm Max
Q @ Freq :
30 @ 25MHz
Size / Dimension :
0.126Lx0.126W 3.20mmx3.20mm
Depth :
3.4mm
Test Frequency :
25MHz
HTS Code :
Inductance :
220nH
Datasheets
1812-221J
API Delevan 1812-221J
1812-221J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD