1812-221H
Mfr.Part #
1812-221H
Description
FIXED IND 220NH 708MA 400MOHM SM
Tolerance :
±3%
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Number of Pins :
2
Inductance :
220nH
Q Factor :
30
Test Frequency :
25MHz
Max DC Current :
708mA
Material - Core :
Iron
Frequency - Self Resonant :
350MHz
Q @ Freq :
30 @ 25MHz
DC Resistance (DCR) :
400mOhm Max
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.126W 3.20mmx3.20mm
Height :
3.4mm
HTS Code :
Pbfree Code :
Current Rating :
708mA
Depth :
3.4mm
Height Seated (Max) :
0.190 4.83mm
Datasheets
1812-221H
API Delevan 1812-221H
1812-221H datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD