1812-220J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1812-220J
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
2-SMD
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 22NH 1.23A 100MOHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Series :
Number of Terminations :
2
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Height Seated (Max) :
0.190 4.83mm
Inductance :
22nH
Frequency - Self Resonant :
1GHz
Max DC Current :
1.23A
Published :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.126Lx0.126W 3.20mmx3.20mm
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Material - Core :
Phenolic
Radiation Hardening :
No
Number of Pins :
2
Package / Case :
2-SMD
Current Rating :
1.23A
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
3.4mm
HTS Code :
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Mount :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Q @ Freq :
40 @ 50MHz
Termination :
SMD/SMT
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn63Pb37)
Packing Method :
TR, 7/13 Inch
DC Resistance (DCR) :
100mOhm Max
Test Frequency :
50MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Depth :
3.4mm
Number of Functions :
1
Q Factor :
40
Pbfree Code :
No
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Shielding :
JESD-609 Code :
e0
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
1812-220J
API Delevan 1812-220J
1812-220J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD