1812-184H
Mfr.Part #
1812-184H
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
2-SMD
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 180UH 145MA 9.5OHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Current Rating :
145mA
Pbfree Code :
No
Size / Dimension :
0.126Lx0.126W 3.20mmx3.20mm
Mount :
Surface Mount
Package / Case :
2-SMD
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
16 Weeks
Inductance :
180μH
Radiation Hardening :
No
Termination :
SMD/SMT
Series :
WRAPAROUND
DC Resistance (DCR) :
9.5Ohm Max
Number of Functions :
1
Packing Method :
TR, 7/13 Inch
Tolerance :
±3%
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Max DC Current :
145mA
Published :
JESD-609 Code :
e0
Mounting Type :
Surface Mount
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Case Code (Metric) :
Frequency - Self Resonant :
5MHz
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn63Pb37)
Material - Core :
Ferrite
Depth :
3.4mm
Test Frequency :
790kHz
Q @ Freq :
40 @ 790kHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Shielding :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Placement :
DUAL ENDED
HTS Code :
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
3.4mm
Q Factor :
40
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
Height Seated (Max) :
0.190 4.83mm
Datasheets
1812-184H
API Delevan 1812-184H
1812-184H datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD