1812-181J
Mfr.Part #
1812-181J
Description
FIXED IND 180NH 757MA 350MOHM SM
Frequency - Self Resonant :
400MHz
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.190 4.83mm
Q Factor :
30
Test Frequency :
25MHz
Q @ Freq :
30 @ 25MHz
Material - Core :
Iron
Depth :
3.4mm
Inductance :
180nH
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
HTS Code :
Size / Dimension :
0.126Lx0.126W 3.20mmx3.20mm
Max DC Current :
757mA
Height :
3.4mm
Current Rating :
757mA
Surface Mount
Case Code (Metric) :
DC Resistance (DCR) :
350mOhm Max
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1812-181J
API Delevan 1812-181J
1812-181J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD