1812-181H
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1812-181H
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
2-SMD
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 180NH 757MA 350MOHM SM
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Published :
Height :
3.4mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
JESD-609 Code :
e0
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Frequency - Self Resonant :
400MHz
Number of Functions :
1
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn63Pb37)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Test Frequency :
25MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Tolerance :
±3%
DC Resistance (DCR) :
350mOhm Max
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Package / Case :
2-SMD
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Q Factor :
30
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.126Lx0.126W 3.20mmx3.20mm
HTS Code :
Material - Core :
Iron
Pbfree Code :
No
Current Rating :
757mA
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
ECCN Code :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Packing Method :
TR, 7/13 Inch
Depth :
3.4mm
Case Code (Metric) :
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Weight :
26.988746mg
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Shielding :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max DC Current :
757mA
Height Seated (Max) :
0.190 4.83mm
Mount :
Surface Mount
Radiation Hardening :
Inductance :
180nH
Series :
Q @ Freq :
30 @ 25MHz
Datasheets
1812-181H
API Delevan 1812-181H
1812-181H datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD