1812-154J
Mfr.Part #
1812-154J
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Description
FIXED IND 150UH 149MA 9 OHM SMD
Tolerance :
±5%
Inductance :
150μH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
DC Resistance (DCR) :
9Ohm Max
SMD/SMT
HTS Code :
Q @ Freq :
40 @ 790kHz
Packing Method :
TR, 13 INCH
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
Current Rating :
149mA
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Max DC Current :
149mA
Depth :
3.4mm
Q Factor :
40
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Frequency - Self Resonant :
6MHz
Height :
3.4mm
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Test Frequency :
790kHz
Lead Free :
Contains Lead
Datasheets
1812-154J
API Delevan 1812-154J
1812-154J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD