1812-154H
Mfr.Part #
1812-154H
Package / Case
2-SMD
Description
FIXED IND 150UH 149MA 9 OHM SMD
Package / Case :
2-SMD
Inductance :
150μH
Current Rating :
149mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packing Method :
TR, 7/13 Inch
Height Seated (Max) :
0.190 4.83mm
Q Factor :
40
DC Resistance (DCR) :
9Ohm Max
Series :
Tolerance :
±3%
Size / Dimension :
0.126Lx0.126W 3.20mmx3.20mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
Height :
3.4mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
e0
Number of Pins :
Test Frequency :
790kHz
Q @ Freq :
40 @ 790kHz
Depth :
3.4mm
Frequency - Self Resonant :
6MHz
Max DC Current :
149mA
RECTANGULAR PACKAGE
HTS Code :
Datasheets
1812-154H
API Delevan 1812-154H
1812-154H datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD