1812-153H
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1812-153H
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
2-SMD
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 15UH 283MA 2.5 OHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Current Rating :
283mA
Mounting Type :
Surface Mount
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Q @ Freq :
50 @ 2.5MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Frequency - Self Resonant :
17MHz
ECCN Code :
EAR99
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Inductance :
15μH
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Pbfree Code :
No
Height Seated (Max) :
0.190 4.83mm
Case Code (Metric) :
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
DC Resistance (DCR) :
2.5Ohm Max
Series :
Number of Functions :
1
Package / Case :
2-SMD
Size / Dimension :
0.126Lx0.126W 3.20mmx3.20mm
Shielding :
No
Published :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Material - Core :
Ferrite
Test Frequency :
2.5MHz
Termination :
SMD/SMT
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn63Pb37)
Radiation Hardening :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Q Factor :
50
Quality Factor-Min (at L-nom) :
50
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±3%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e0
Depth :
3.4mm
Mount :
Surface Mount
Max DC Current :
283mA
Packing Method :
TR, 7/13 Inch
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
3.4mm
Datasheets
1812-153H
API Delevan 1812-153H
1812-153H datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD