1812-152J
Mfr.Part #
1812-152J
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Description
FIXED IND 1.5UH 578MA 600MOHM SM
Test Frequency :
7.9MHz
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Tolerance :
±5%
DC Resistance (DCR) :
600mOhm Max
Inductance :
1.5μH
Quality Factor-Min (at L-nom) :
50
Height :
3.4mm
Current Rating :
578mA
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Max DC Current :
578mA
Q @ Freq :
50 @ 7.9MHz
Packing Method :
TR, 13 INCH
Depth :
3.4mm
Q Factor :
50
Material - Core :
Ferrite
Frequency - Self Resonant :
70MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Weight :
26.988746mg
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Lead Free :
Contains Lead
Datasheets
1812-152J
API Delevan 1812-152J
1812-152J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD