1812-152H
Mfr.Part #
1812-152H
Package / Case
2-SMD
Description
FIXED IND 1.5UH 578MA 600MOHM SM
Q Factor :
50
Size / Dimension :
0.126Lx0.126W 3.20mmx3.20mm
Height Seated (Max) :
0.190 4.83mm
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
DC Resistance (DCR) :
600mOhm Max
Tolerance :
±3%
Quality Factor-Min (at L-nom) :
50
Material - Core :
Ferrite
Max DC Current :
578mA
Frequency - Self Resonant :
70MHz
Packing Method :
TR, 7/13 Inch
Published :
Current Rating :
578mA
Test Frequency :
7.9MHz
Height :
3.4mm
Inductance :
1.5μH
Depth :
3.4mm
Package / Case :
2-SMD
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Q @ Freq :
50 @ 7.9MHz
Datasheets
1812-152H
API Delevan 1812-152H
1812-152H datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD