1812-151J
Mfr.Part #
1812-151J
Package / Case
2-SMD
Description
FIXED IND 150NH 818MA 300MOHM SM
Height Seated (Max) :
0.190 4.83mm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max DC Current :
818mA
Q @ Freq :
30 @ 25MHz
Size / Dimension :
0.126Lx0.126W 3.20mmx3.20mm
Packing Method :
TR, 7/13 Inch
Material - Core :
Iron
Frequency - Self Resonant :
500MHz
Package / Case :
2-SMD
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Current Rating :
818mA
Inductance :
150nH
Series :
Height :
3.4mm
DC Resistance (DCR) :
300mOhm Max
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Q Factor :
30
HTS Code :
Test Frequency :
25MHz
Case Code (Metric) :
Depth :
3.4mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
1812-151J
API Delevan 1812-151J
1812-151J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD