1812-150J
Mfr.Part #
1812-150J
Package / Case
2-SMD
Description
FIXED IND 15NH 1.23A 100MOHM SMD
Height Seated (Max) :
0.190 4.83mm
HTS Code :
Packing Method :
TR, 7/13 Inch
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Q @ Freq :
40 @ 50MHz
Height :
3.4mm
DC Resistance (DCR) :
100mOhm Max
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn63Pb37)
Max DC Current :
1.23A
Number of Pins :
Inductance :
15nH
Package / Case :
2-SMD
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Depth :
3.4mm
Current Rating :
1.23A
Frequency - Self Resonant :
1GHz
Size / Dimension :
0.126Lx0.126W 3.20mmx3.20mm
Tolerance :
±5%
Q Factor :
40
Material - Core :
Phenolic
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Test Frequency :
50MHz
Datasheets
1812-150J
API Delevan 1812-150J
1812-150J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD