1812-121J
Mfr.Part #
1812-121J
Description
FIXED IND 120NH 818MA 300MOHM SM
Operating Temperature :
-55°C~125°C
HTS Code :
Height :
3.4mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Max DC Current :
818mA
Tolerance :
±5%
Q Factor :
30
Current Rating :
818mA
DC Resistance (DCR) :
300mOhm Max
Number of Pins :
Size / Dimension :
0.126Lx0.126W 3.20mmx3.20mm
Material - Core :
Iron
Depth :
3.4mm
Test Frequency :
25MHz
Inductance :
120nH
Frequency - Self Resonant :
600MHz
Height Seated (Max) :
0.190 4.83mm
Q @ Freq :
30 @ 25MHz
Datasheets
1812-121J
API Delevan 1812-121J
1812-121J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD