1812-121H
Mfr.Part #
1812-121H
Description
FIXED IND 120NH 818MA 300MOHM SM
2
Number of Pins :
Depth :
3.4mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current Rating :
818mA
Q Factor :
30
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn63Pb37)
HTS Code :
Material - Core :
Iron
Size / Dimension :
0.126Lx0.126W 3.20mmx3.20mm
Test Frequency :
25MHz
DC Resistance (DCR) :
300mOhm Max
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Tolerance :
±3%
Max DC Current :
818mA
Inductance :
120nH
Height :
3.4mm
Height Seated (Max) :
0.190 4.83mm
Frequency - Self Resonant :
600MHz
Q @ Freq :
30 @ 25MHz
Datasheets
1812-121H
API Delevan 1812-121H
1812-121H datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD