1808YA258P20DCTPY2
Mfr.Part #
1808YA258P20DCTPY2
Description
CAP CER 8.2PF 250V C0G/NP0 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
250V
Applications :
Safety, Boardflex Sensitive
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
X1
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±0.5pF
Capacitance :
8.2pF
ROHS3 Compliant
Knowles Syfer 1808YA258P20DCTPY2
FlexiCap™ 8.2pF 250V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA258P20DCTPY2 Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808YA258P20DCTPY2 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm