1808YA258P20DCRSP
Mfr.Part #
1808YA258P20DCRSP
Description
CAP CER 8.2PF 250V C0G/NP0 1808
Applications :
Safety, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
250V
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Ratings :
X2
Tolerance :
±0.5pF
Capacitance :
8.2pF
Datasheets
1808YA258P20DCRSP
Knowles Syfer 1808YA258P20DCRSP
FlexiCap™ 8.2pF 250V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA258P20DCRSP Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0 1B.
1808YA258P20DCRSP Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm