1808YA258P20CCRSPU
Mfr.Part #
1808YA258P20CCRSPU
Description
CAP CER 8.2PF 250V C0G/NP0 1808
Tolerance :
±0.25pF
Capacitance :
8.2pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
250V
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Knowles Syfer 1808YA258P20CCRSPU
FlexiCap™ 8.2pF 250V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA258P20CCRSPU Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808YA258P20CCRSPU Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm