1808YA256P80CCTSY2
Mfr.Part #
1808YA256P80CCTSY2
Description
CAP CER 6.8PF 250V C0G/NP0 1808
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
6.8pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±0.25pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
1 (Unlimited)
Knowles Syfer 1808YA256P80CCTSY2
FlexiCap™ 6.8pF 250V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA256P80CCTSY2 Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808YA256P80CCTSY2 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm