1808YA256P80CCTPY2
Mfr.Part #
1808YA256P80CCTPY2
Description
CAP CER 6.8PF 250V C0G/NP0 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Applications :
Safety, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±0.25pF
Capacitance :
6.8pF
FlexiCap™
Ratings :
X1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
9 Weeks
Knowles Syfer 1808YA256P80CCTPY2
FlexiCap™ 6.8pF 250V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA256P80CCTPY2 Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0 1B.
1808YA256P80CCTPY2 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm