1808YA256P80CCRPY2
Mfr.Part #
1808YA256P80CCRPY2
Description
CAP CER 6.8PF 250V C0G/NP0 1808
Capacitance :
6.8pF
Tolerance :
±0.25pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Safety, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Ratings :
X1
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
250V
ROHS3 Compliant
Knowles Syfer 1808YA256P80CCRPY2
FlexiCap™ 6.8pF 250V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA256P80CCRPY2 Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808YA256P80CCRPY2 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm