1808YA255P60CCTSPU
Mfr.Part #
1808YA255P60CCTSPU
Description
CAP CER 5.6PF 250V C0G/NP0 1808
Capacitance :
5.6pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±0.25pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
250V
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Knowles Syfer 1808YA255P60CCTSPU
FlexiCap™ 5.6pF 250V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA255P60CCTSPU Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808YA255P60CCTSPU Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm