1808YA255P60CCRSPU
Mfr.Part #
1808YA255P60CCRSPU
Description
CAP CER 5.6PF 250V C0G/NP0 1808
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
5.6pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tolerance :
±0.25pF
9 Weeks
Knowles Syfer 1808YA255P60CCRSPU
FlexiCap™ 5.6pF 250V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA255P60CCRSPU Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
1808YA255P60CCRSPU Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm