1808YA254P70DCTSP
Mfr.Part #
1808YA254P70DCTSP
Description
CAP CER 4.7PF 250V C0G/NP0 1808
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
4.7pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.5pF
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tape and Reel (TR)
Datasheets
1808YA254P70DCTSP
Knowles Syfer 1808YA254P70DCTSP
FlexiCap™ 4.7pF 250V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA254P70DCTSPU Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808YA254P70DCTSPU Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm