1808YA254P70DCRSY2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808YA254P70DCRSY2
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 4.7PF 250V C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Factory Lead Time :
9 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
FlexiCap™
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±0.5pF
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
4.7pF
Knowles Syfer 1808YA254P70DCRSY2
FlexiCap™ 4.7pF 250V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA254P70DCRSY2 Overview
A 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
1808YA254P70DCRSY2 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm