1808YA254P70DCRSP
Mfr.Part #
1808YA254P70DCRSP
Description
CAP CER 4.7PF 250V C0G/NP0 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.5pF
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
X2
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Applications :
Safety, Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
4.7pF
FlexiCap™
Datasheets
1808YA254P70DCRSP
Knowles Syfer 1808YA254P70DCRSP
FlexiCap™ 4.7pF 250V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA254P70DCRSP Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
1808YA254P70DCRSP Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm