1808YA254P70CCTSP
Mfr.Part #
1808YA254P70CCTSP
Description
CAP CER 4.7PF 250V C0G/NP0 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated :
250V
Applications :
Safety, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
4.7pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Surface Mount, MLCC
Ratings :
X2
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808YA254P70CCTSP
Knowles Syfer 1808YA254P70CCTSP
FlexiCap™ 4.7pF 250V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA254P70CCTSP Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808YA254P70CCTSP Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm