1808YA254P70CCRSP
Mfr.Part #
1808YA254P70CCRSP
Description
CAP CER 4.7PF 250V C0G/NP0 1808
Voltage - Rated :
250V
Ratings :
X2
Applications :
Safety, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±0.25pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
4.7pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
1808YA254P70CCRSP
Knowles Syfer 1808YA254P70CCRSP
FlexiCap™ 4.7pF 250V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA254P70CCRSP Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
1808YA254P70CCRSP Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm