1808YA250821MXTSPU
Mfr.Part #
1808YA250821MXTSPU
Description
CAP CER 820PF 250V X7R 1808
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
820pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Knowles Syfer 1808YA250821MXTSPU
FlexiCap™ 820pF 250V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250821MXTSPU Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808YA250821MXTSPU Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm